Haste Rock

Nõuandeid Palkmaja Ehitamiseks

Written on March 22, 2017   By   in House, Misc

Sellest lühikesest artiklist leiad hunnikus nõuandeid ekspertidelt oma palkmaja ehitamiseks. Lisaks toome välja põhilised vead mida tehakse palkmaja tellimisel.

Kui Sul on palkmajade osas mingeid küsimusi või osa artiklist jääb segaseks – lihtne, jäta kommentaar ja vastame sulle esimesele võimalusel.

Hoia oma palgid ja muud materjalid kuivad. Kui ehitus on alles käsil ja materjalid pole veel kõik ära kasutatud, on ülimalt oluline nad võimalikult kuivad hoida. Normaalne niiskustase palkmajade jaoks on 20-25% kuid see oleneb ka materjalist. Isegi peale maja valmimimst, tasub vältida liigset niiskust. See tähendab näiteks pikemate katuste ehitamist ja korralikku niiskustöötlust.

P.S. Kuigi niiskus on suurem probleem, tuleks vältida ka liigset päikesevalgust, mis on õnneks Eestis üsna lihtne. Liigne päikesevalgus võib tähendada, et pead iga paari aasta tagant puitu uuesti viimistlema.

Pane erilist rõhku maja disainile. Palkmaja disain on ülimalt oluline. See ei ole ainult selleks, et ta ilus välja näeks ning Sulle ja Su perele meeldiks vaid sellest sõltuvad ka Sinu tulevased küttekulud ja muu säärane. Korralik disain mis on ekspertidega koostöös tehtud võib säästa Sulle tuhandeid eurosid igal aastal. Korralik planeerimine aitab ka veenduda, et jääd oma eelarve mahtudesse.

Ära osta ainult hinda. Kõik ettevõtted, kes pakuvad palkmaju kasutavad erinevaid materjale, erinavest allikatest ja erineva kvaliteediga. Üks ettevõtte võib kasutada suvalist kalevipoega tööde läbiviimiseks, teine tõelist professionaali. Mõni hinnapakkumine sisaldab ka aknaid, uksi ja katust, mõni laseb Sul selle eraldi osta – kui selline asi kahe silma vahele jääb võib see tähendada tuhandete Eurode suurust vahet ja “heast diilist” jääb lõpuks asi väga kaugele.

Tee oma kodutöö. Enne lepingu allkirjastamist tee korralikku eeltööd selle ettevõtte osas ja küsi ka referentse. Ideaalses maailmas otsiksid sa kõigepealt internetist nende ettevõtete kohta infot ja tagasisidet, seejärel räägiksid nendega otse, uurides nende meeskonna, protsesside ja kogemuse kohta ja seejärel võid isegi küsida referentse. Räägi kellegiga, kes on reaalselt neilt palkmaja tellinud ja võimalusel ka külasta seda eramut, et näha kas kvaliteet on aastatega säilinud.

Kasuta parima kvaliteediga materjale. See on üks koht kus ei tasu koonerdada ja üritada raha säästa. Kasuta parimaid võimalikke materjale ja säästad pikemas perspektiivis ulmeliselt palju raha. Lisaks sellele on Sinu maja väärtus kõrgem kui Sa seda kunagi müüa soovid ja seni on Sinu enda elamiskvaliteet parem ning muretsemist vähem 🙂

Jäta meelde, et oled ehitamas kodu mitte puiduriita. See võtab tegelikult kõik eelnevad punktid üsna hästi kokku. Ära koonerda, tee oma kodutööd hoolikalt, mõtle kõik oma vajadused ja soovid läbi, konsulteeri mitme erineva eksperdiga ja mis kõige tähtsam, kommunikeeri seda kõike väga selgelt. Ära kunagi arva ega eelda, vaid plaani hoolikalt ning topelt-kontrolli kus võimalik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *